BIOPON NAWÓZ DO LAWENDY – 0,5 L
- bujne i długotrwałe kwitnienie,
- intensywny wzrost.
Wieloskładnikowy i wydajny nawóz mineralny przeznaczony do zasilania wszystkich odmian lawendy, w uprawach gruntowych i doniczkowych. Zawiera kompletny zestaw niezbędnych mikro- i makroelementów w łatwo przyswajalnej postaci. Zapewnia lawendzie bujne i długotrwałe kwitnienie, gęstość oraz intensywny zapach.
SKŁAD NAWOZU:
- Azot (N) – 5 %
- Fosfor (P2O5) – 5 %
- Potas (K2O) – 7 %
OPAKOWANIE: 0,5 L
SPOSÓB STOSOWANIA I DAWKOWANIE NAWOZU:
- nawóz do stosowania przez podlewanie lub drogą dolistną.
- rozpuścić 15 ml nawozu w 2-3 litrach wody.
W okresie intensywnego wzrostu i kwitnienia nawozić raz w tygodniu, w pozostałym czasie raz na 2 tygodnie. Nie należy przekraczać zalecanych dawek nawozu, ponieważ mogłoby to spowodować uszkodzenie lub zniszczenie roślin. Przed użyciem wstrząsnąć.
Gdzie sadzić lawendę w ogrodzie?
Lawenda nie należy do szczególnie wymagających roślin. Lubi jednak ciepło i światło słoneczne, nie toleruje również nadmiaru wody w korzeniach. Dlatego lawendę najlepiej jest sadzić na nasłonecznionych stanowiskach z półprzepuszczalną, piaszczystą glebą. Powinno mieć wystawę południową lub zachodnią, choć lawenda dobrze radzi sobie również w nieocienionych miejscach wystawionych na wschód. Wiele osób (szczególnie interesujących się uprawą współrzędną ziół i warzyw) zastanawia się, z czym sadzić lawendę. Roślina ta odstrasza mrówki i mszyce, dlatego warto sadzić ją w pobliżu roślin, które są szczególnie często atakowane przez te insekty. Sprawdzonym towarzystwem są także wszelkie odmiany róż. Często spotyka się też lawendę w towarzystwie nagietków. Dobrze rośnie obok innych ziół, takich jak rozmaryn, cząber, hyzop, tymianek lub krwawnik.
Uprawa lawendy w doniczce – o czym warto pamiętać?
Uprawa lawendy w doniczce sprawia, że mogą się nią cieszyć także osoby, które dysponują tylko balkonem lub parapetem. Pojemnik, w którym będzie rosła powinien mieć pojemność przynajmniej 10 litrów – zapewni to dobry rozwój systemu korzeniowego. Na dnie doniczki należy umieścić warstwę drenażu. Trzeba mieć na uwadze, jaką ziemię lubi lawenda – najlepiej ją umieścić w lekkim, przepuszczalnym podłożu o obojętnym lub lekko zasadowym odczynie. Można zastosować gotową mieszankę do sukulentów lub wymieszać ziemię uniwersalną z piaskiem i perlitem lub wermikulitem (zapobiegnie jej zbijaniu się w twardą bryłę). Warto też dodać trochę kredy lub dolomitu dla podniesienia zawartości wapnia. Uprawiając lawendę w doniczce należy pamiętać o tym, by ją bardzo oszczędnie podlewać. Nadmiar wody, który spłynie do podstawki należy zawsze usunąć – to, jaka ziemia do lawendy będzie w doniczce wpłynie na jej ogólny stan.